Zużycie energii mniejsze nawet o 55% w porównaniu do prostych systemów kontroli ogrzewania

System OJ Waterline™ WLM3 posiada szereg funkcji umożliwiających oszczędność energii.

Rozwiązania grzewcze wykorzystujące nowoczesne przewody, izolację i konstrukcje podłóg mogą wiązać się z istotnymi oszczędnościami energii, zmniejszeniem kosztów eksploatacji oraz korzyścią dla środowiska.

 • Oszczędność 30% energii dzięki indywidualnemu sterowaniu temperaturą pomieszczeń
  Bez oddzielnej kontroli ogrzewania poszczególnych pomieszczeń, wartości temperatury często są ustawiane wyżej niż potrzeba. Dzięki zastosowaniu niezależnej regulacji można uzyskać zmniejszenie zużycia energii nawet o 30%.
   

 • Regulacja PI – oszczędność do 20% energii 
  Proste termostaty typu WŁ./WYŁ. mają tendencję do przekraczania ustawionej temperatury o 1-2°C, co oznacza marnotrawstwo energii. Termostaty z regulacją PI precyzyjnie sterują temperaturą i zużyciem energii, co pozwala na jej oszczędność do 20%.
   

 • Kompensacja temperatury zewnętrznej – do 10% oszczędności
  W układzie ogrzewania podłogowego następuje strata ciepła, a wyższa temperatura wody zasilającej oznacza nadmierne zużycie energii.
  Funkcja kompensacji temperatury zewnętrznej sprawia, że temperatura wody zasilającej jest najniższa jak to możliwe, przy jednoczesnym zachowaniu wartości zadanej dla pomieszczeń. Dzięki temu można zaoszczędzić kolejne 10% energii.
   

 • 10% oszczędności za pomocą funkcji obniżenia temperatury
  Korzyści w zakresie oszczędności energii przynosi obniżenie temperatury w nocy oraz w godzinach dziennych, w których nikt nie przebywa w danym pomieszczeniu. Nasz system zapewnia możliwość zaprogramowania zmian temperatury w czasie zgodnie z zapotrzebowaniem użytkownika, dla uzyskania dodatkowej oszczędności energii rzędu 10% średnio.

W porównaniu z systemami, które nie posiadają powyższych funkcji, OJ Waterline™ WLM3 może, przy ich pełnym wykorzystaniu, zaoszczędzić do 55% zużywanej energii oraz kosztów ponoszonych przez użytkownika.*

*Oszczędność energii w stosunku do centralnie sterowanych systemów ogrzewania bez indywidualnej kontroli temperatury pomieszczeń. Porównanie przy założeniu, że brak każdej z ww. funkcji powoduje zwiększone zużycie energii o 5-10%.

Nasza marka

Know How Creates
Know How Creates

Know How Creates jest naszą obietnicą w Państwa kierunku: łączymy naszą wiedzę i doświadczenie w celu znalezienia najlepszego z możliwych rozwiązań.

Nowości

i wydarzenia
Nowości i wydarzenia

Informacje o wszystkich wydarzeniach i nowościach w OJ Electronics możesz znaleźć tutaj.

Green Comfort

Inteligentna kontrola
Green Comfort

Inteligentna kontrola umożliwiająca osiągnięcie maksymalnego komfortu oraz obniżenie zużycia energii.

Kontakt z

OJ Electronics
Kontakt z OJ Electronics

Dialog i bliska kooperacja są najkrótszą drogą do znalezienia idealnych rozwiązań.